Orgonitová pyramida Jin-Jang a ametyst 5×5 cm

590 

Orgonitová pyramida Jin-Jang a ametyst 5×5 cm

Orgonit na nás a na prostředí, ve kterém se nalézá, působí pozitivně a harmonizačně, přeměňuje negativní energii, má vliv na náš fyzický a psychický stav, má čistící a neutralizační schopnosti, proto se používá také k očistě a nabití kamenů. Obsažené kameny v pyramidě nám mohou pomoci podle svého zaměření a účinků s různými problémy.

Obsahem pyramidy jsou kovové špony, organická pryskyřice, ametyst a černý obsidián.

Rozměry: 5x5x5cm

Není skladem

Doručení zdarma při nákupu od 4500 Kč

  Ručně vyrobená orgonitová pyramida s vysoce kvalitním ametystem a černým obsidiánem.

  Co je orgonit a jak funguje?
  Jde vlastně o léčebný předmět ve tvaru pyramidy, který vytvořili manželé Croftovi v roce 2000, jehož základem je směs anorganických kovových špon zalitých v organické pryskyřici, součástí jsou drahé kameny s různými vlastnostmi působení a léčení, které zároveň zvyšují schopnost sběru negativní energie.

  Orgonit generuje univerzální životní energii proudící vším, co existuje, naplňuje celý vesmír a nazývá se – orgon, známou také jako chi nebo prána. Do pyramidy přes organickou pryskyřici tedy vstupuje (je přitahována) negativní energie, je roztříštěna o kovové špony, které orgon naopak odpuzují, tím vzniká rychlý a chaotický pohyb energie a každým dalším odrazem orgonu od pryskyřice a špon se tato frekvence a zároveň čistota zvyšuje a přeměňuje se na vyváženou energii. Následně je uvolněna zpět do prostoru a prospívá našemu zdraví, protože pokud je v našem okolí energie v rovnováze, tělo a mysl na to pozitivně reaguje.

  Účinky pyramid
  Není jistě náhoda, když manželé Croftovi zvolili pro orgonitou směs tvar pyramidy. Pyramidy obecně mají léčivou sílu odvádět a čistit negativní energie, pomáhat odblokovat a harmonizovat čakry a prostor a zároveň také silně zvyšují účinky jiných kamenů. Jsou vhodné k různým rituálům a meditacím. Vyzařují pozitivní energii, urychlují léčbu nemocí a hojení zranění, ruší vliv elektrosmogu, narušují patogenní zóny, čistí potraviny od škodlivých látek. Napomáhají odstraňovat depresi, stres a psychické vyčerpání.

  Použití
  Pyramidu můžete přikládat přímo na čakry, nebo na bolestivá místa na vašem těle, kde bude zklidňovat a tišit bolest, stimulovat fyzickou a duševní energii. Můžete si ji vložit do dlaně, soustředit se, zklidnit svou mysl a vnímat její účinky. Umístit ji do bytu, ložnice, kanceláře či na zahradu, všude tam bude pozitivně působit. Díky orgonitové pyramidě je možné čistit a nabíjet i jiné kameny, které používáte k léčení.

  Účinky kamenů a symbol Jin – Jang

  Síla černého obsidiánu se projevuje především ve schopnosti posilovat ledviny, absorbovat nemoci, zlepšovat spánek a slabost těla. Má podpůrný účinek při odstranění návyků kouření, alkoholismu a drogové závislosti. Může také zmírnit stres lidí a jejich emoční potíže a učinit je stabilnějšími a rozhodnějšími. Pomáhá vylučovat negativní energii z těla a předmětů, je silným ochranným kamenem. Napománá soustředění, sebeovládání, sebedůvěře a logickému myšlení, rozvíjí fantazii a uzemňuje. Vynáší na povrch pravdu a to, co v sobě potlačujeme a odsouváme, například nevyřešené spory, může posílit špatné vlastnosti u špatných lidí, doporučuje se proto používat v kombinaci s křišťálem.

  Ametyst je mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou. Je kamenem očisty s mocnými spirituálními i léčivými účinky, symbolem harmonie, přátelství, sebejistoty, intuice, tvořivosti a duchovní síly. Zmírňuje bolesti především hlavy, které jsou způsobeny nervovými problémy, odbourává pocity strachu a zlé sny, vztek, lítost, blahodárně působí na zrak, metabolismus, dýchací systém, žaludeční potíže a sluch. Pomáhá s odstraňováním bloků a závislostí na alkoholu, jídle a kouření, parazitů, otoků a podlitin, příznivě působí na kožní problémy, vylučovací soustavu a imunitu. Dodává člověku optimismus, posiluje lásku a věrnost. Harmonizuje 7. korunní a 5. krční čakru.

  Symbol a síla Jin – Jang 
  Koncept Jin (tmavé místo – temnota, sever) a  Jang (světlo, jih) má svůj původ v dávné čínské filosofii.  Popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru a nejsou absolutní. Proto jakákoliv dichotomie (obecně jakékoliv rozdělení celku do dvou vzájemně se nepřekrývajících částí) bude z jiné perspektivy vypadat opačně.

  Jin – Jang je velice známým a oblíbeným symbolem, je zpodobněním mocného principu duality tohoto světa – dvě protichůdné síly v dokonalé harmonii. Vše, co existuje ve hmotném světě, od makrokosmu až po mikrokosmos, podléhá tomuto mocnému zákonu. Všechny síly v přírodě mají oba dva stavy a tyto stavy jsou v neustálém pohybu. Jsou to dvě spojené části jednoho celku. Symbolizují rovnoprávnost.

  Jin je tmavší element, působí temně energicky, žensky a koresponduje s nocí. Je často symbolizovaný Vodou a Zemí.

  Jang je světlejší element; působí vesele, aktivně, světle, mužsky a koresponduje se dnem. Jang je často symbolizovaný Vzduchem a Ohněm.

  Obecně lze říct, že Jin je charakterizován jako vnitřní energie, která je ženská, klidná, temná a negativní. Oproti tomu Jang je charakterizován jako vnější energie, mužská, horká, jasná a pozitivní.

  Na západě se často Jin a Jang definuje nepřesně jako „zlo“ a „dobro“ a ve smyslu barev – černá a bílá jako opak, správná interpretace má však symbolizovat tmu a světlo – tma odráží světlo a světlo zobrazuje tmu. Každá věc se dá popsat jako zároveň Jin – Jang, vzájemně se nevylučují. Žádná věc totiž není čistě Jin nebo čistě Jang. Každá ze sil obsahuje základ té druhé, jsou na sobě závislé a navzájem se podporují. Jedno nemůže existovat bez druhého. Den nemůže existovat bez noci. Část z Jin je Jang a část z Jang je Jin. Jin a Jang se dají dále dělit na Jin a Jang.

  Jin a Jang jsou obvykle ve stavu rovnováhy: pokud jeden naroste, druhý ustoupí. Někdy může dojít k nerovnováze: přebytek Jin, přebytek Jang, nedostatek Jin, nedostatek Jang. Takové nerovnováhy znovu tvoří pár: přebytek Jin způsobí nedostatek Jang a naopak.

  Jin a Jang se mohou navzájem měnit, například noc se mění na den. Tato změna je stejně jako Jin a Jang také relativní. Z pohledu vnějšího pozorovatele existuje noc a den na Zemi zároveň a doplňují se. Síly opačné povahy se často spoléhají na to, že existuje i ta druhá.

  Složení symbolu Jin – Jang (známý také jako Tai Chi): kruh rozdělený na 2 poloviny spirálovou křivkou (křivka není rovná z důvodu, že mezi dvěma protiklady neexistují absolutní oddělení). Jedna polovina v kruhu je černá, představuje tranu Jin a druhá je bílá – strana Jang. Malé tečky opačné barvy umístěné blízko středu druhé poloviny znamenají stopy jedné síly ve druhé (i ve tmě je světlo hvězd) a představují myšlenku, že obě strany nesou zárodek té druhé  a také to, že absolutní extrém jedné síly se transformuje na opačný a záleží na pohledu pozorovatele, zda je daná síla Jin nebo Jang.  Symbol tedy znázorňuje paradox, dualitu, harmonii, změnu i jednotu v rozmanitosti a jednotu protikladů, která tvoří celek.

  Nejstarší záznamy o tomto principu se nacházejí v Knize změn, kterou napsal král Wen v 9. století př.n.l.  Tato myšlenka ovlivnila tisíce čínských filozofů, včetně těch spojených s taoismem a konfucianismem.  Je základem asijských bojových umění, medicíny (předpokládá, že aby byl člověk zdravý, musí vyvažovat síly Jin a Jang ve vlastním těle), literatury, vědy, politiky, každodenního chování, přesvědčení a intelektuální činnosti. Koncept Jin a Jang je stále důležitý v tradiční čínské medicíně a ve feng-šuej.

   

  Hmotnost0,2 kg
  Rozměry10 × 10 × 10 cm

  Recenze

  Zatím nejsou k dispozici žádné recenze.

  Recenze mohou psát pouze přihlášení zákazníci, kteří si zakoupili tento produkt.