Sitar tanpura

15.000 

Sitar tanpura je mnohostrunný drnkací hudební nástroj z rodiny louten, typický představitel nástrojů hindustánské hudby, populární je zejména v severní Indii. Kromě severoindického tampura či tanpura, používaného v kontextu hindustánské hudby, se vyskytuje také v podobách tambúra (jižní Indie) nebo tamburo (Gudžarát). Kromě tradičních tampur s tělem z tykve se vyrábějí i celodřevěné nástroje jménem tampurí (nebo tánpurin) určené především pro doprovod dalších nástrojů.

Video ukázka Sitar tanpura

Skladem

Doručení zdarma při nákupu od 4500 Kč

  Přinášíme vám špičkový hudební nástroj vyrobený v České republice výhradně z ušlechtilých tuzemských a exotických dřev (deska je z hemlocku – kanadské jedle, která vyniká skvělými rezonančními a vibračními vlastnostmi podobně jako cedr používaný při výrobě kytar). Hmatník je z ořechu. Jde o ruční práci mistra, který dlouholetými zkušenostmi vytvořil unikátní nástroje, jež mají duši a tím zcela jistě i pozitivní vliv na člověka. Zpracování, použitý materiál i lidská práce, do níž dává umělec své srdce, je odrazem kvalitních hudebních nástrojů, které mají vliv na čistotu zvuku, sílu vibrací a tím i účinek na nás samé.

  Na rozdíl od tanpury má sitár tanpura pražce podobné indickému sitáru. Díky tomu je možné hrát melodie a zároveň se doprovázet. Ve srovnání s indickým sitárem se na tento nástroj hraje snadněji.

  Ladění

  Sitar tanpura má 5 strun s tóny: D d d a d, ladění se provádí ladící kličkou, která je součástí nástroje. Pomocí chromatické ladičky nebo některé z aplikací pro ladění velmi jemně dotahujte nebo povolujte struny na požadovaný tón. Mosazná kobylka pod strunami vytváří podmanivé zvuky s bohatými vibracemi, které vás přinesou pocit uvolnění a relaxace.

  Rozměry: délka 95 cm, výška korpusu 6 cm, šířka v nejširším místě 23,5 cm.

  Hmotnost2 kg
  Rozměry80 × 40 × 15 cm

  Recenze

  Zatím nejsou k dispozici žádné recenze.

  Recenze mohou psát pouze přihlášení zákazníci, kteří si zakoupili tento produkt.