Speciální monochord na tělo

33.000 

Tento speciální monochord na tělo je špičkový hudební nástroj vyrobený tak, aby se dal přímo položit na tělo člověka. Spodní část nástroje je anatomicky vytvarovaná a monochord je možné  položit buď na záda nebo také na hrudník a břicho klienta. Jeho tělem tak bude plynout neskutečný proud vibrací vedených jen intuicí hrajícího, zažije pocit uvolnění, zastaví se a ponoří se do vlastního já, zharmonizuje se jeho tělo i duše. Je vhodný zejména pro muzikoterapii, wellness centra, rehabilitační centra, v domovech důchodců či speciálních školních zařízeních.

Video ukázka Speciální monochord na tělo

Skladem

Doručení zdarma při nákupu od 4500 Kč

  Speciální monochord na tělo české výroby z ušlechtilých tuzemských i exotických dřev, které vynikají skvělými rezonančními a vibračními vlastnostmi. Jedná se o českou ruční práci mistra, který dlouholetými zkušenostmi vytvořil unikátní nástroj, jenž má duši a tím zcela jistě i pozitivní vliv na člověka.

  Ladění monochordu, struny a barevné korálky

  Speciální monochord na tělo obsahuje celkem 39 strun v ladění: F D C Bb; G – 21x, G – BASS o oktávu níž – 7x, D – 7x. Kromě toho je nástroj doplněn unikátní zvláštností – mosaznou kobylkou, díky které získáte 5 strun se zvukem uhrančivé tanpury. Tato kobylka je odnímatelná a můžete tak využít nástroj s podmanivými zvuky tohoto tradičního indického nástroje nebo klasicky bez této kobylky, (po vyjmutí mosazné kobylky je nutné nástroj doladit podle ladění uvedeného výše). Ladění se provádí pomocí přiložené kličky. Použijte chromatickou ladičku, je možné si stáhnout i některou aplikaci pro ladění. Korálky je třeba dát přibližně na střed a kličkou velmi jemně struny dotahovat (levotočivě) nebo povolovat (pravotočivě) do požadovaného tónu. Pro snadnější ladění a rozlišení strun jsou použity kvalitní korálky opět české výroby.

  Použité dřevo

  Rezonanční deska je vyrobena výhradně z masivního dřeva – z javoru, který má skvělé rezonanční vlastnosti a je používaný například při výrobě kytar. Velmi záleží na použití vhodných a kvalitních dřev při výrobě hudebního nástroje, správně vybraný materiál určuje kvalitu zvuku a tím zvyšuje i terapeutické účinky, které jsou podstatou použití těchto nástrojů. Zpracování, použitý materiál i lidská práce, do které umělec dává své srdce, je odrazem kvalitních hudebních nástrojů, které mají vliv na čistotu zvuku, sílu vibrací a tím i účinek na nás samé.

  Ozvučný otvor monochordu je zdobený intarzií z javorových výložek.

  Součástí ceny jsou i snadno namontovatelné nohy buď z ořechového nebo ovocného dřeva s krásnou texturou, které umožní větší pohodlí při hraní a lepší šíření zvuku do prostoru.

  Obal na speciální monochord na tělo

  Pokud chcete tento nástroj náležitě ochránit, je možné na objednávku vyrobit i pevný kufr přesně na na míru nástroje, je kvalitní a vysoce odolný, umožňuje jednoduchou manipulaci a přepravu. Doba dodání kufru na monochord je přibližně 1 měsíc od jeho objednání.

  Délka monochordu:  103,5 cm, šířka 43,5 cm, výška 12 cm.

  Doprava

  Při objednání přepravy na dobírku zvolte prosím pouze kurýra PPL, Zásilkovna bohužel neumožňuje přepravu zásilky na dobírku nad 20 tis Kč. Děkujeme

  Hmotnost4 kg
  Rozměry110 × 47 × 20 cm

  Recenze

  Zatím nejsou k dispozici žádné recenze.

  Recenze mohou psát pouze přihlášení zákazníci, kteří si zakoupili tento produkt.