Terapeutický monochord Den a noc

32.000 

Nabízíme vám špičkový terapeutický monochord vyrobený výhradně z ušlechtilých tuzemských i exotických dřev, které vynikají skvělými rezonančními a vibračními vlastnostmi. Jedná se o českou ruční práci mistra, který dlouholetými zkušenostmi vytvořil unikátní nástroj, jenž má duši a tím zcela jistě i pozitivní vliv na člověka. Hraním na monochord vytvoříte neskutečný proud vibrací vedených jen vaší intuicí, zažijete pocit uvolnění, zastavíte se a ponoříte se do vlastního já a kromě toho můžete tyto pocity zprostředkovat i tomu, kdo bude naslouchat. Zpracování, použitý materiál i lidská práce, do které umělec dává své srdce, je odrazem kvalitních hudebních nástrojů, které mají vliv na čistotu zvuku, sílu vibrací a tím i účinek na nás samé. Tento terapeutický monochord je zdoben bílou a tmavou perletí, která zde symbolizuje den a noc. Tmavá perleť “abalon” se nachází pouze u Nového Zélandu.

Video ukázka Terapeutický monochord Den a noc

Skladem

Doručení zdarma při nákupu od 4500 Kč

  Ladění monochordu, struny a barevné korálky

  Terapeutický monochord obsahuje celkem 39 strun v ladění: F D C Bb; G – 21x, G – BASS o oktávu níž – 7x, D – 7x. Kromě toho je nástroj doplněn unikátní zvláštností – mosaznou kobylkou, díky které získáte 5 strun se zvukem uhrančivé tanpury. Tato kobylka je odnímatelná a můžete tak využít nástroj s podmanivými zvuky tohoto tradičního indického nástroje nebo klasicky bez této kobylky, (po vyjmutí mosazné kobylky je nutné nástroj doladit podle ladění uvedeného výše). Ladění se provádí pomocí přiložené kličky. Použijte chromatickou ladičku, je možné si stáhnout i některou aplikaci pro ladění. Korálky je třeba dát přibližně na střed a kličkou velmi jemně struny dotahovat (levotočivě) nebo povolovat (pravotočivě) do požadovaného tónu. Pro snadnější ladění a rozlišení strun jsou použity kvalitní korálky opět české výroby.

  Použité dřevo

  Rezonanční deska je vyrobena výhradně z masivního dřeva – z hemlocku – kanadské jedle, která má stejné skvělé rezonanční vlastnosti jako cedr, jenž je použitý při výrobě kytar. Boky jsou vyrobeny z mahagonu nebo buku. Velmi záleží na použití vhodných a kvalitních dřev při výrobě hudebního nástroje, správně vybraný materiál určuje kvalitu zvuku a tím zvyšuje i terapeutické účinky, které jsou podstatou použití těchto nástrojů.

  Součástí ceny jsou i snadno namontovatelné nohy vyrobené buď z ořechového nebo ovocného dřeva s krásnou texturou, které umožní větší pohodlí při hraní a lepší šíření zvuku do prostoru.

  Obal na terapeutický monochord

  Pokud chcete tento nástroj náležitě ochránit, je možné na objednávku vyrobit i pevný obal přesně na na míru nástroje, je kvalitní a vysoce odolný, umožňuje  jednoduchou manipulaci a přepravu. Doba dodání kufru na monochord je přibližně 1 měsíc.

  Délka monochordu:  103,5 cm, šířka 43,5 cm, výška 12 cm.

  Doprava

  Při objednání přepravy prostřednictvím Zásilkovny nevolte prosím způsob úhrady na dobírku, pouze převodem. Zásilkovna umožňuje platbu dobírkou jen do 20 tis Kč.

  Hmotnost4 kg
  Rozměry107 × 47 × 16 cm

  Recenze

  Zatím nejsou k dispozici žádné recenze.

  Recenze mohou psát pouze přihlášení zákazníci, kteří si zakoupili tento produkt.