Rezonanční zvuková kolébka 150 cm

61.000 

Rezonanční zvuková kolébka 150 cm je terapeutický strunný hudební nástroj, který využívá rezonance a vibrací k regeneraci, relaxaci, harmonizaci, bazální stimulaci, uvolnění a “vyladění” těla a mysli prostřednictvím fyzické energie zvuku a jeho působení na lidský organismus. Člověk vnímá zvuk komplexní škálou svých smyslů, tedy nejen sluchem, ale také hmatovým smyslem.

Využití
 • v muzikoterapii jako zvuková masáž
 • ve školních zařízeních – zejména v mateřských a speciálních školách
 • v rehabilitačních zařízeních a wellness centrech
 • v psychologických poradnách
 • domácí použití – krásný, uklidňující relaxující zážitek pro děti i dospělé

Vhodná při únavě a vyčerpání, nespavosti, úzkostných stavech, psychických a psychosomatických poruchách, pro uvolnění napětí svalů a bolestivých stavů, napomáhá meditaci, podporuje zdravé fungování těla, jeho regeneraci a fyzickou a duševní pohodu člověka.

Skladem

Doručení zdarma při nákupu od 4500 Kč

  Konstrukce a funkce kolébky

  Kolébka jako rehabilitační pomůcka se zakřivenou lehací plochou poskytuje pocit bezpečí. Díky svému tvaru má kreativní využití – děti i dospělí v ní mohou ležet, sedět, lze ji využít po otočení také jako zvukový tunel nebo kolébku postavit a sedět před ní na židli. Houpavý pohyb je pro děti přirozený a uklidňující, ale nemusí vyhovovat každému, proto jsme ke kolébce přidali možnost, jak houpavému pohybu zamezit pomocí nohou, které se jednoduše zasunou po stranách kolébky a tak ji ukotví.

  Rozezněním strun po obvodu kolébky se tóny přenášejí na celý povrch nástroje a díky akustickému prostoru, který je u této kolébky dutý, podobně jako u jiných strunných nástrojů (kytar, houslí, monochordů..),  jsou tyto vibrace zesílené a dlouho znějící. Ostatní kolébky jsou vyrobené většinou z dýhované (z tzv. sendvičové překližky), nemají duté rezonanční tělo a účinky nejsou tak intenzivní.

  Díky preciznímu ručnímu zpracování, dlouholetým zkušenostem řemeslníků vytvářejících různé strunné rezonanční nástroje, použití kvalitních materiálů a také vytvořením dutého rezonančního prostoru kolébky včetně rozmístění otvorů po celé délce, byl vytvořen nástroj, který má unikátní zvukové a akustické vlastnosti, vibrace pronikají do celého těla s nebývalou účinností, intenzitou a velmi dlouhým dozvukem. Jsou cítit při dotyku s dřevěným povrchem a jak děti, tak i dospělí reagují na tyto zvuky a vibrace obvykle ihned a pociťují jejich okamžité blahodárné účinky. Zvuk prostupuje tělem a podporuje mikrocirkulaci vnitřního prostředí těla.  Zážitky z této terapie přetrvávají dlouho potom.

  Jak použít kolébku

  Sedněte si zády ke kolébce a pohodlně se na ni položte nebo posaďte, zavřete oči. Po stranách kolébky terapeut nebo pedagog plynule přejíždí po strunách. Na jedné straně jsou tóny vyšší, těmi obvykle začínáme, druhá strana má i 5 strun basových, je hlubší a hraním na ni končíme – je více uklidňující. Hrát lze i ve dvojici hráčů z každé strany kolébky. Zážitek z vibrací lze doplnit jemnými houpavými pohyby celého nástroje. Otočením kolébky získáte zvukový tunel.

  Při hraní není nutné hudební vzdělání, stačí intuice, cit a plynulým přejížděním po strunách vytváříte úžasný proud vibrací. Terapie by měla trvat alespoň 20 min, ale záleží na rozpoložení a potřebách klienta.

  Ladění a péče

  Ke kolébce přikládáme návod k použití, kde naleznete popis tónů. Ladíte pomocí ladičky, ladícího klíče nebo korálků, které zajistí jemné dolaďování strun. Ladíte s citem, aby nedošlo k přetržení strun.

  Kolébka je vyrobena z přírodních materiálů, není vhodné ji uchovávat ve vlhkém prostředí nebo přímo u zdrojů tepla. Nevystavujte ji extrémním výkyvům teplot.

  Materiál a úpravy na zakázku

  Plášť kolébky je z březové překližky, boky a nohy jsou z buku. Kolébka je zdobena mahagonovým dřevem a gravírováním. Na zakázku bez příplatku je možné nechat ozdobit vámi zvoleným obrázkem (například logem, mandalou…). Stačí zaslat obrázek v dobrém rozlišení na rozměr A4.

  Kolébku můžeme na přání vytvořit také v barevném provedení – např. moření pastelovými barvami.

  Dodání, náhradní struny a servis

  Kolébku vám můžeme zaslat kurýrem, lze si ji vyzvednout osobně nebo můžeme v dosahu cca 100 km dovézt na vaši adresu. Cena dopravy se odvozuje od adresy doručení.

  Dodáváme včetně ladičky, ladicího klíče, matrace a nohou.  Náhradní struny a servis zajistíme – můžete nás kdykoliv kontaktovat na tel.: 732 703 435 nebo e-mailem: [email protected]

  Rozměry

  Délka včetně nohou 158 -160 cm (v závislosti na zasunutí nohou do kolébky)

  Dbejte na to, aby se nohy při zasunutí nedotýkaly ladících kolíků.

  Délka bez nohou 152 cm

  Šířka včetně nohou cca 117 cm, šířka bez nohou 80 cm

  Výška 50 cm

  Výška rezonančního prostoru 8,5 cm

  21 strun na každé straně –  2 monochordy s tóny: CccG; Cg

   Česká ruční výroba

  Recenze

  Zatím nejsou k dispozici žádné recenze.

  Recenze mohou psát pouze přihlášení zákazníci, kteří si zakoupili tento produkt.